2017 წელს განათლების საერთაშორისო ცენტრის მიერ დაფინანსებული სტუდენტები

 

საერთაშორისო სამაგისტრო პროგრამები 2017-2018

N სახელი გვარი აკადემიური პროგამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 გაგა ნიქაბაძე სამაგისტრო პროგრამა აშშ კორნელის უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
2 ლევანი ქვარიანი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი რედინგის უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
3 მარიამ იაკობიძე სამაგისტრო პროგრამა გერმანია ბონის უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
4 მაია წერედიანი სამაგისტრო პროგრამა აშშ კორნელის უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
5 თამარი მახვილაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
6 ნინო ნადირაშვილი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
7 ნოდარ დეკანოსიძე სამაგისტრო პროგრამა იტალია მილანის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი არქიტექტურა
8 ანნა ტურძელაძე სამაგისტრო პროგრამა იტალია დომუს აკადემიუა არქიტექტურა
9 ნიკა მალაზონია სამაგისტრო პროგრამა იტალია მილანის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი არქიტექტურა
10 სალომე ბერეჩიკიძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ვესტმისტერის უნივერსიტეტი არქიტექტურა
11 თორნიკე ჯაშია სამაგისტრო პროგრამა აშშ სენტ ლუისის ვაშინგტონის უნივერსიტეტი არქიტექტურა
12 ანა კინწურაშვილი სამაგისტრო პროგრამა ფინეთი აალტოს უნივერსიტეტი არქიტექტურა
13 გიორგი მელიქაძე სამაგისტრო პროგრამა შვედეთი უფსალას უნივერსიტეტი განათლება
14 რუსუდან ჯაყელი სამაგისტრო პროგრამა ნორვეგია ოსლოს უნივერსიტეტი განათლება
15 შოთა ზურაბიშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის საუნივერსიტეტო კოლეჯი განათლება
16 ნინო იაკობიშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ბრისტოლის უნივერსიტეტი განათლება
17 გიორგი წურწუმია სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი სასექსის უნივერსიტეტი განათლება
18 ლალი გიორგიძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი პორტსმუსის უნივერსიტეტი განათლება
19 ნინო დგებუაძე სამაგისტრო პროგრამა აშშ ორეგონის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
20 დავით აღნიაშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ვარვიკის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
21 თამარი გაჩეჩილაძე სამაგისტრო პროგრამა აშშ ჯორჯთაუნის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
22 შოთა ოშხნელი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი IESEG მენეჯმენტის სკოლა მენეჯმენტი
23 ელისაბედ დავრიშაშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის საუნივერსიტეტო კოლეჯი მენეჯმენტი
24 ნიკა ბენაშვილი სამაგისტრო პროგრამა ჩეხეთი ჩეხეთის ტექნიკური უნივერსიტეტი პრაღაში ინჟინერია
25 გიორგი კიკოლაშვილი სამაგისტრო პროგრამა ნიდერლანდები ამსტერდამის თავსუფალი უნივერსიტეტი ინჟინერია
26 ლევან ბორჩხაძე სამაგისტრო პროგრამა ესპანეთი ბარსელონას ტექნოლოგიური სკოლა ინჟინერია
27 შალვა გელაშვილი სამაგისტრო პროგრამა გერმანია შტუდგარდის უნივერსიტეტი ინჟინერია
28 გიორგი ამილახვარი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ვარვიკის უნივერსიტეტი ინჟინერია
29 მარიამ ხუნძაყიშვილი სამაგისტრო პროგრამა იტალია ტრენტოს უნივერსიტეტ ინჟინერია
30 გიორგი ცინცაძე სამაგისტრო პროგრამა აშშ ჩიკაგოს უნივერსიტეტი საბუნ.მეცნიერებანი
31 ლევან კალატოზიშვილი სამაგისტრო პროგრამა შვედეთი სტოკჰოლმის უნივერსიტეტი საბუნ.მეცნიერებანი
32 ლევან ქანთარია სამაგისტრო პროგრამა აშშ ემორის უნივერსიტეტი სამართალი
33 ანა ქოჩიაშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი კემბრიჯის უნივერსიტეტი სამართალი
34 ელენე ჭეჟია სამაგისტრო პროგრამა კანადა მაკგილის უნივერსიტეტი სამართალი
35 ირაკლი ჭილაია სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი კემბრიჯის უნივერსიტეტი სამართალი
36 ქეთევან ხარებავა სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის ქვინ მერის უნივერსიტეტი სამართალი
37 ლევან ნოდია სამაგისტრო პროგრამა გერმანია    ფრანკფურტის გოეთეს სახ.  უნივერსიტეტი სამართალი
38 თორნიკე ამილახვარი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის ქვინ მერის უნივერსიტეტი სამართალი
39 თამარ ბასილაია სამაგისტრო პროგრამა აშშ ლოიოლას უნივერსიტეტი ჩიკაგო სამართალი
40 ნინო ისაკაძე სამაგისტრო პროგრამა აშშ ილინოისის ტექნოლოგიური ინსტიტუტი სამართალი
41 დარეჯან ბერიძე სამაგისტრო პროგრამა გერმანია ბუცერიუსის სამართლის სკოლა სამართალი
42 ნიკოლოზ მაჭავარიანი სამაგისტრო პროგრამა აშშ სამხრეთ კალიფორნიის უნივერსიტეტი საჯარო მმართველობა
43 ნოდარ ჭიაბრიშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის ეკონომიკისა და პოლიტიკური მეცნიერებების სკოლა საჯარო მმართველობა
44 თინათინ სამხარაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი საჯარო მმართველობა
45 თორნიკე მარგიანი სამაგისტრო პროგრამა გერმანია პოტსდამის უნივერსტეტი საჯარო მმართველობა
46 ხატია ცირამუა სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი საჯარო მმართველობა
47 დათო ლაღიძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
48 ქეთევან ხომერიკი სამაგისტრო პროგრამა ესტონეთი ტარტუს უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
49 რევაზ ჯანაშია სამაგისტრო პროგრამა აშშ ვაშინგტონის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
50 სოფიო ჭანტურიშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის კინგს კოლეჯი სოციალური მეცნიერებანი
51 თინათინ ვახანია სამაგისტრო პროგრამა ჩეხეთი მასარიკის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
52 თინათინ მუმლაძე სამაგისტრო პროგრამა აშშ უილიამსის   კოლეჯი სოციალური მეცნიერებანი
53 თამარ კარელიძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის ეკონომიკისა და პოლიტიკურ მეცნიერებათა სკოლა სოციალური მეცნიერებანი
54 ალექსანდრე ცაგარელი სამაგისტრო პროგრამა ესპანეთი პომპეუ ფაბრას უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
55 სოფიკო შუბითიძე სამაგისტრო პროგრამა ჩეხეთი პრაღის ჩარლზის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
56 იოსებ ჟორჟოლიანი სამაგისტრო პროგრამა აშშ ჯორჯთაუნის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
57 სალომე ხვადაგიანი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი
59 ქეთევან ეფაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი
59 მარიამ ნოზაძე სამაგისტრო პროგრამა ესტონეთი ტარტუს უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი
60 მარიამ შენგელია სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი უნივერსიტეტი პარიზი 8 ვინსენ-სენ-დენი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი
61 გულნარი გიუნაშვილი სამაგისტრო პროგრამა დანია ორჰუსის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი
62 თამარ ზვიადაძე სამაგისტრო პროგრამა სოციალური მეცნიერებები ჩარლზის უნივერსიტეტი ჩეხეთი
63 ზვიად აძინბაია სამაგისტრო პროგრამა სოციალური მეცნიერებები ტაფტის უნივესიტეტი  აშშ
64 ანი ყურაშვილი სამაგისტრო პროგრამა სოციალური მეცნიერებები ტალინის უნივერსიტეტი ესტონეთი
65 მერი ქაჯაია სამაგისტრო პროგრამა საჯარო მმართველობა მონტერეის მიდლბერის საერთაშორისო კვლევების ინსტიტუტი აშშ
66 ნინო ცხვარიაშვილი სამაგისტრო პროგრამა საჯარო მმართველობა იაპონიის საერთაშორისო უნივერსიტეტი იაპონია
67 ბადრი შენგელია სამაგისტრო პროგრამა სამართალი ლონდონის კინგს კოლეჯი დიდი ბრიტანეთი
68 ნინო გოგოლაძე სამაგისტრო პროგრამა სამართალი ლონდონის ეკონომიკისა და პოლიტიკური მეცნიერებების სკოლა დიდი ბრიტანეთი
69 მარიამი გონაშვილი სამაგისტრო პროგრამა მეცნიერება/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებანი მასარიკის უნივერსიტეტი  ჩეხეთი
70 ვიოლეტა ასლანოვა სამაგისტრო პროგრამა მენეჯმენტი პრაღის ეკონომიკის უნივერსიტეტი  ჩეხეთი
71 გიორგი მაისურაძე სამაგისტრო პროგრამა არქიტექტურა მილანის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი იტალია
72 მირანდა შამილაძე სამაგისტრო პროგრამა არქიტექტურა მილანის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი იტალია
73 ნონა დავითაია სამაგისტრო პროგრამა არქიტექტურა სენტ ლუისში ვაშინგტონის უნივერსიტეტი აშშ
74 თამთა კობახიძე სამაგისტრო პროგრამა განათლება რაინ-ვესტფალიის ტექნიკური უნივერსიტეტი გერმანია
75 იმედა იაკოვენკო სამაგისტრო პროგრამა განათლება ნებრასკა-ლინკოლნის  უნივერსიტეტი აშშ
76 დათო ნადირაძე სამაგისტრო პროგრამა ჰუმანიტარული მეცნიერებები სამხრეთ იუტას უნივერსიტეტი აშშ
77 ეკატერინე როსტომაშვილი სამაგისტრო პროგრამა სოციალური მეცნიერებები ჰერტის მმართველობის სკოლა გერმანია
78 გვანცა კაკაურიძე სამაგისტრო პროგრამა სოციალური მეცნიერებები ვიტაუტას მაგნუს უნივერსიტეტი ლიტვა
79 ნიკა ნადირაძე საბაკალავრო პროგრამა ინჟინერია ფლორიდის ტექნოლოგიური ინსსტიტუტი აშშ
80 თამარ მათიაშვილი საბაკალავრო პროგრამა სოციალური მეცნიერებები მიდლბერი კოლეჯი აშშ
81 ანი გელაშვილი საბაკალავრო პროგრამა სამართალი მაუნთ ჰოლიოკის კოლეჯი აშშ
82 მაქსიმ რამიშვილი საბაკალავრო პროგრამა მეცნიერებანი/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები ფლორიდის ტექნოლოგიური ინსტიტუტი აშშ
83 გვანცა გამტკიცულაშვილი საბაკალავრო პროგრამა ჯანდაცვა მანჩესტერის უნივერსიტეტი დიდი ბრიტანეთი
84 გიორგი მჭედლიშვილი საბაკალავრო პროგრამა მეცნიერებანი/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები ერლჰამის კოლეჯი/კოლუმბიის უნივერსიტეტი აშშ

 

საერთაშორისო სადოქტორო პროგრამები 2017-2018

N სახელი გვარი აკადემიური პროგამა ქვეყანა უნივერსიტეტი
1 დავით ბალიაშვილი სადოქტორო პროგრამა აშშ ემორის უნივერსიტეტი
2 ლიანა ჯაფარიძე სადოქტორო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ოქსფორდის უნივერსიტეტი
3 გიგა გიორგაძე სადოქტორო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის სამეფო კოლეჯი
4 ანა ჩხაიძე სადოქტორო პროგრამა აშშ ნევადას უნივერსიტეტი, რენო
5 მიხეილ კეჭაყმაძე სადოქტორო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ოქსფორდის უნივერსიტეტი
6 ანა ბოჭორიშვილი სადოქტორო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი გლაზგოს უნივერსიტეტი
7 გურამ მიქაბერიძე მეცნიერება/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებანი კალიფორნიის უნივერსიტეტი (UC Davis) აშშ
8 გიორგი ცხადაია სოციალური მეცნიერებები პომპეუ ფაბრა ესპანეთი
9 ილია ნანობაშვილი მეცნიერება/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებანი გოთინგენის გეორგ აუგუსტის  უნივერსიტეტი გერმანია
10 ნინო ძოწენიძე განათლება ლიჰაის უნივერსიტეტი აშშ
11 ვასილ გუბაძე სოციალური მეცნიერებები მაასტრიხტის უნივერსიტეტი ნიდერლა
ნდები
12 ერეკლე როსებიშვილი სოციალური მეცნიერებები სენტ-გალენის უნივერსიტეტი შვეიცარია
13 ნინო ოსეფაშვილი ჰუმანიტარული მეცნიერებები ქ. მაინცის იოჰანეს გუტენბერგის უნივერსიტეტ გერმანია
14 ნინო ბაქრაძე ხელოვნება და ჰუმანიტარული მეცნიერებები არიზონას უნივერსიტეტი აშშ
15 ნინო აბაშიძე სოციალური მეცნიერებები ჩრდილოეთ კაროლინის სახელმწიფო უნივერსიტეტი აშშ
16 სოფიკო დარასელია ჰუმანიტარული მეცნიერებები ლიდსის უნივერსიტეტი დიდი ბრიტანეთი
17 ინგა საითაძე სოციალური მეცნიერებანი ნიუ-იორკის სითი უნივერსიტეტი აშშ
18 გიორგი არაბიძე მეცნიერებანი/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები ჯორჯ ავგუსტუსის უნივერსიტეტი გერმანია

 

საერთაშორისო სახელოვნებო აკადემიური პროგრამები 2017-2018

N სახელი გვარი აკადემიური პროგამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 ლუკა ლებანიძე სამაგისტრო პროგრამა ესპანეთი ბერკლი სამუსიკო კოლეჯი ხელოვნება
2 ანა გორგაძე სამაგისტრო პროგრამა გერმანია  ფრანც ლისტის სახელობის ვაიმარის უმაღლესი მუსიკალური სასწავლებელი ხელოვნება
3 თინათინ მახარაძე სამაგისტრო  პროგრამა აშშ ბრუკლინის კოლეჯის ბარი ფეირსტეინის სახელობის უმაღლესი კინო სკოლა ხელოვნება
4 მარიამ საღარაძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის უნივერსიტეტის კურტოს ხელოვნების ინსტიტუტი რესტავრაცია/კონსერვაცია
5 გიორგი გაჩეჩილაძე სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი ნივერსიტეტი პარიზი 1 - პანთეონ სორბონა ხელოვნება
6 გიორგი ჯამბურია სამაგისტრო პროგრამა გერმანია ბერლინის ხელოვნების უნივერსიტეტი ხელოვნება
7 ხატია ჭოხონელიძე სამაგისტრო პროგრამა ავსტრია დანუბე  კრემსის უნივერსიტეტი ხელოვნება

 

სამაგისტრო პროგრამები საფრანგეთში 2017-2018

N სახელი გვარი აკადემიური პროგამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 მარი მექვაბიშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი ბორდოს უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
2 ანი ზურაშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი პარიზის დეკარტეს უნივერსიტეტი განათლება
3 გვანცა ტუღუში სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი ბურგუნდიის უნივერსიტეტი განათლება
4 მარიამი ლალიაშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი ბორდოს უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
5 ალისა წულაძე სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი საზოგადოებრივი ჯანდაცვის უმაღლესი სკოლა მენეჯმენტი
6 თამარი ბიჭაშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი პარიზის 1 პანთეონ-სორბონის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
7 ივერი ლაგვილავა სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი პარის სეკლეს უნივერსიტეტი მეცნიერება/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებანი
8 ელენე ჭიჭინაძე სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი ბორდოს უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები
9 ლია ჩხარტიშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი პარიზის დიდროს უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებები
10 ანასტასია დგებუაძე სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი EDHEC-ის ბიზნესის სკოლა მენეჯმენტი
11 ნატალი ბიძინაშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი ლიონის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებები
12 ნათია მოსიაშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი პარიზის კრეტელის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები
13 ნესტან ტალახაძე სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი ბურგუნდიის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
14 ნათია ამროსოვი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი სტრასბურგის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
15 ბარბარე ასანიძე სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი სიანს პო საჯარო მმართველობა
16 ნათია ამვროსოვი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი მენეჯმენტი სტრასბურგის უნივერსიტეტი
17 ბარბარე ასანიძე სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი საჯარო მმართველობა სიანს პო

 

სასტიპენდიო პროგრამები უნგრეთში (Stipendium Hungaricum) 2017-2018

1

სახელი

გვარი

აკადემიური პროგრამა

უნივერსიტეტი

სასწავლო პროგრამა

2

მარი

ხაჭაპურიძე

ბაკალავრიატი

ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი

ფსიქოლოგია

3

ალინა

სარქისიანი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

ტურიზმის მენეჯმენტი

4

ზურაბ

ცინაძე

ბაკალავრიატი

დებრეცენის უნივერსიტეტი

მათემატიკა

5

ალექსანდრე

კანდელაკი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

6

ქეთევან

ჭანტურია

ბაკალავრიატი

ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი

ფსიქოლოგია

7

ხასმამად

შაბანოვი

ბაკალავრიატი

სეგედის უნივერსიტეტი

ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი

8

მარიამი

ბერიძე

მაგისტრატურა

დებრეცენის უნივერსიტეტი

საზოგადოებრივი ჯანდაცვა

9

სადი

მამედოვი

ბაკალავრიატი

ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი

კომპიუტერული მეცნიერებები

10

სალომე

მჭედლიძე

ბაკალავრიატი

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

კომუნიკაცია და მედია მეცნიერება

11

გიორგი

კაპანაძე

მაგისტრატურა

კაროის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

12

ბაქარი

მაკარიძე

მაგისტრატურა

ეროვნული საჯარო სამსახურის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო საჯარო სამსახურის ურთიერთობა

13

მარიამი

ერაძე

ბაკალავრიატი

ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი

კომპიუტერული მეცნიერებები

14

ნინო

ტაბატაძე

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ტექნოლოგიისა და ეკონომიკის უნივერსიტეტი

სტრუქტურული ინჟინერია

15

თინათინ

ვარდანიძე

მაგისტრატურა

კაროის უნივერსიტეტი

ბიზნესის განვითარება

16

ვიოლეტა

კაზარიანი

ბაკალავრიატი

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

ტურიზმი და ქეითერინგი

17

ანანო

ქუშაშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

მარკეტინგი

18

ძერასა

სანაკოევა

ბაკალავრიატი

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

19

მარიამი

მატიკაშვილი

ბაკალავრიატი

ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი

ინგლისური და ამერიკული კვლევები

20

ანა

კანდელაკი

ბაკალავრიატი

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

21

ანა

მჭედლიშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ეკონომიკა და ბიზნესი

22

ნინა

ქერდიყოშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ეკონომიკა და ბიზნესი

23

გიორგი

დევაძე

ბაკალავრიატი

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

ფინანსები და ბუღალტერია

24

ნიკა

შეყელაძე

მაგისტრატურა

სეგედის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

25

თამთა

ჯოლოხავა

მაგისტრატურა

სეგედის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

26

გიორგი

მინაშვილი

მაგისტრატურა

სეგედის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

27

შოთა

ბექაია

ბაკალავრიატი

სეგედის უნივერსიტეტი

ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი

28

ლელა

ბაჩიაშვილი

მაგისტრატურა

პანონიას უნივერსიტეტი

ბუნებისმეტყველება

29

ენვერ

კეჟერაძე

ბაკალავრიატი

დებრეცენის უნივერსიტეტი

საზოგადოებრივი ჯანდაცვა

30

გიორგი

ლობჟანიძე

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

მარკეტინგი

31

ივანე

აბაშვილი

მაგისტრატურა

პეჩის უნივერსიტეტი

ბიზნესის განვითარება

32

ანა

არუნაშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

საჯარო მმართველობა და მენეჯმენტი

33

მარიამ

ზიბზიბაძე

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

34

ირაკლი

დოლიძე

მაგისტრატურა

სენტ იშტვანის უნივერსიტეტი

სოფლის განვითარება და აგრობიზნესი

35

ანა

გერგედავა

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ეკონომიკა და ბიზნესი

36

მარიამ

კანდელაკი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

ეკონომიკური ანალიზი

37

ქეთევანი

ლომიტაშვილი

მაგისტრატურა

სენტ იშტვანის უნივერსიტეტი

საინჟინრო სოფლის მეურნეობა

38

ნინო

პაპაშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი

მარკეტინგი

39

ანი

ბერაია

მაგისტრატურა

დებრეცენის უნივერსიტეტი

საზოგადოებრივი ჯანდაცვა

40

ხატია

იაკობიშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

ტურიზმის მენეჯმენტი

41

თეობა

ელიაშვილი

მაგისტრატურა

სჟენტ იშტვანის უნივერსიტეტი

სოფლის განვითარება და აგრობიზნესი

42

ანა

ცანკაშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

ტურიზმის მენეჯმენტი

43

ბექა

წამალაიძე

მაგისტრატურა

სეგედის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ეკონომიკა და ბიზნესი

44

ანა

ფოცხვერაშვილი

მაგისტრატურა

კაროის უნივერსიტეტი

ბიზნესის განვითარება

45

მარიამ

ხევიაშვილი

მაგისტრატურა

ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი

ევროპული და საერთაშორისო ბიზნესის სამართალი

46

ანა

ნიქაბაძე

მაგისტრატურა

პეჩის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

47

ელენე

ლაზარიაშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

48

ნატო

გილიგაშვილი

მაგისტრატურა

სენტ იშტვანის უნივერსიტეტი

სურსათის მეცნიერება და  საინჟინრო ტექნიკა

49

ელისაბედი

კენკიშვილი

მაგისტრატურა

პეჩის უნივერსიტეტი

მენეჯმენტი და ლიდერობა

50

ეკატერინე

კენკიშვილი

მაგისტრატურა

პეჩის უნივერსიტეტი

მენეჯმენტი და ლიდერობა

51

ანა

კოლესნიკოვა

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

ტურიზმის მენეჯმენტი

52

გიორგი

აწკარუნაშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

ტურიზმის მენეჯმენტი

53

გვანცა

ქარდავა

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

ტურიზმის მენეჯმენტი

54

ანა

ტაბატაძე

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ეკონომიკა და ბიზნესი

55

ქრისტინა

აფაქიძე

მაგისტრატურა

პეჩის უნივერსიტეტი

ბიზნესის განვითარება

56

სალომე

ნიკოლეიშვილი

მაგისტრატურა

ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი

გამოთვლითი და შემეცნებითი ნეირომეცნიერებაა

57

ანა

ჩუბინიძე

მაგისტრატურა

სეგედის უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

58

ოთარ

ფარეიშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ურთიერთობები

59

ანა

ამირხანაშვილი

მაგისტრატურა

პეჩის უნივერსიტეტი

ინგლისური

60

თამარ

ფხაკაძე

დოქტორანტურა

ეროვნული საჯარო სამსახურის უნივერსიტეტი

საჯარო ადმინისტრირება

61

ნინო

სამარგულიანი

დოქტორანტურა

ეროვნული საჯარო სამსახურის უნივერსიტეტი

საჯარო ადმინისტრირება

62

გიორგი

კახნიაშვილი

მაგისტრატურა

ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი

საერთაშორისო ეკონომიკა და ბიზნესი

63

ბაქარი

ზივზივაძე

ბაკალავრიატი

დებრეცენის უნივერსიტეტი

ელექტრო ინჟინერია

64

ნინა

უსტინოვა

ბაკალავრიატი

ფერენც ლისტის მუსიკალური აკადემია

საშემსრულებლო

 

სტიპენდია უნგრელი სტუდენტებისა და მკვლევარებისთვის 2017 წელს საზაფხულო სკოლებში

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტი საზაფხულო კურსი
1 დორა მარქსი საქართველო  ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი სამხრეთ კავკასიის ქვეყნების პოლიტიკა საბჭოთა კავშირის დაშლის შემდგომ
2 კრისტიან საბო საქართველო  ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი სამხრეთ კავკასიის ქვეყნების პოლიტიკა საბჭოთა კავშირის დაშლის შემდგომ;
3 დანიელ გაზდიკი საქართველო ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი სამხრეთ კავკასიის ქვეყნების პოლიტიკა საბჭოთა კავშირის დაშლის შემდგომ;

 

საზღვარგარეთ კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა 2017

N სახელი გვარი ქვეყანა ორგანიზაცია კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა 
1 ლაშა ასანიძე იტალია ბოლონიის უნივერსიტეტი  (იტალიის სპელელლოგიის ინსტიტუტი) Speleogenesis  in a variety of soluble rocks
2 ლელა ხუჭუა დიდი ბრიტანეთი London school of business & finance Postgraduate Certificate in Finance 
3 გია ბერიძე ავსტრია Institute for Austrian and International Tax Law WU (Vienna University of Economics and Business)  ტრანსფერფრაიზინგის უმაღლესი კურსი (განსაკუთრებული თემები) 
4 დავით მაცაბერიძე გერმანია ჯორჯ მარშალის უსაფრთხოების კვლევის ევროპული ცენტრი გამოყენებითი უსაფრთხოების კვლევები
5 გრიგოლ ბაშელეიშვილი ირლანდია Kelmec group ISO 9001 2015 წამყვანი აუდიორის სერტიფიცირების ტრეინინგ კურსი
6 ირაკლი გოხელაშვილი ნიდერლანდები ჰააგის ადგილობრივი მმართველობის აკადემია ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარება
7 ანა ჯებირაშვილი კანადა Erickson Coaching International Art and Science of Coaching training
8 გივი ქველაძე მალაიზია SETYM International პროექტის მართვა, მონიტორინგისა და კონტროლი
9 ლევან ტიელიძე შვეიცარია ციურიხის უნივერსიტეტი, მსოფლიო მყინვარების მონიტორინგის ცენტრი მყინვარების მონიტორინგი დისტანციური ზონდირების გამოყენებით
10 ჯაბა მეხრიშვილი აშშ Fitch Learning გაძლიერებული კორპორატიული დაკრედიტება -გამაფრთხილებელი სიგნალები
11 მარიკა დვალი დიდი ბრიტანეთი The International School of Communication Intensive Communications and PR Program 
12 ვიქტორია ბუკია აშშ New York Film Academy სამაუწყებლო ჟურნალისტიკის 4 კვირიანი კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა
13 მარიამ გუგუტიშვილი ნიდერლანდები International Bureau of Fiscal Documentation - IBFD საერთაშორისო კონტროლირებული ოპერაციების პრინციპები
14 სერგო სანიკიძე გერმანია Hertie School of Governance Hertie School Decision-making Programme      
15 დავითი კობახიძე აშშ Smithsonian-Mason School of Conservation. George Mason University Spatial Ecology, Geospatial Analysis, and Remote Sensing for Conservation