ჩეხეთის რესპუბლიკის მთავრობის სტიპენდიების პროგრამა 2025-2026 აკადემიური წლისთვის
ჩეხეთის რესპუბლიკის საელჩო საქართველოში აცხადებს ჩეხეთის რესპუბლიკის მთავრობის სტიპენდიების პროგრამას საქართველოს მოქალაქეებისთვის 2025/2026 აკადემიური წლისთვის.
სტიპენდიების მაძიებლებისთვის ონლაინ რეგისტრაცია დაიწყება 2024 წლის 20 ივლისს (შემდეგ მისამართზე: http://registr.dzs.cz/registr.nsf ). 2025/2026 აკადემიური წლისთვის განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადაა 2024 წლის 30 სექტემბერი.
სტიპენდიები შეთავაზებულია მაგისტრატურისა და დოქტორანტურის პროგრამებისთვის ჩეხურ და ინგლისურ ენებზე.
პროგრამის ფარგლებში პრიორიტეტული დარგებია: მშენებლობა, ფინანსები და ეკონომიკა, სოფლის მეურნეობა, მათემატიკა, სტატისტიკა, IT, გარემოს დაცვა, ენერგეტიკა, მეტყევეობა.
დამატებითი ინფორმაცია ჩეხეთის მთავრობის სტიპენდიების სასწავლო პროგრამებზე, ასევე განაცხადის წარდგენისა და ვადების შესახებ შეგიძლიათ იხილოთ ჩეხეთის რესპუბლიკის განათლების, ახალგაზრდობისა და სპორტის სამინისტროს ვებგვერდზე: (https://www.msmt.cz/eu-and-international-affairs/government-scholarships-developing-countries-2 ).
«მარტი 2025»