2020 წელს განათლების საერთაშორისო ცენტრის მიერ დაფინანსებული სტუდენტები

საერთაშორისო სამაგისტრო პროგრამები 2020-2021

N სახელი გვარი აკადემიური პროგრამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1

გიორგი

კვირიკაშვილი სამაგისტრო პროგრამა ნიდერლანდები გრონინგენის უნივერსიტეტი სამართალი
2 თამარ მაღრაძე სამაგისტრო პროგრამა იტალია ტურინის უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
3 დაჩი ჯანელიძე სამაგისტრო პროგრამა იაპონია კიოტოს უნივერსიტეტი ინჟინერია
4 მიქაელ გაგოშიძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ბირმინგემის უნივერსიტეტი ინჟინერია
5 გიორგი ახვლედიანი სამაგისტრო პროგრამა კანადა ვოტერლუს უნივერსიტეტი მეცნიერება/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებანი
6

რობიზონ

რაზმაძე სამაგისტრო პროგრამა ესპანეთი ბარსელონას ეკონომიკის სკოლა სოციალური მეცნიერებანი
7

თამარი

ივანიძე სამაგისტრო პროგრამა ლიტვა ვიტაუტას მაგნუს უნივერსიტეტი განათლება
8

ეთერ

გორგილაძე სამაგისტრო პროგრამა ესპანეთი როვირა ვირჯილის უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
9

ლევან

ძეგველაშვილი სამაგისტრო პროგრამა იტალია მილანის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი არქიტექტურა
10

თამარ

პარუნაშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი დანდის უნივერსიტეტი სამართალი
11

ბესიკ

ბაბალაშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ჰერიოტ-ვატის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
12

ლამარა

ბრეგვაძე სამაგისტრო პროგრამა აშშ კორნელის უნივერსიტეტი სამართალი
13

რევაზ

ცეცხლაძე სამაგისტრო პროგრამა ესპანეთი როვირა ვირჯილის უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი

საერთაშორისო სადოქტორო პროგრამები 2020-2021

N სახელი გვარი აკადემიური პროგრამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1

ანა

გუნია სადოქტორო პროგრამა ჩეხეთი ჩარლზის უნივერსიტეტი ბიოლოგია/ფსიქოლოგია
2 ნათია ჭანკვეტაძე სადოქტორო პროგრამა აშშ ჯორჯ მეისონის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
3 ნანა კაცია სადოქტორო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი  ბირმინგემის სამეფო კონსერვატორია (Birmingham City University) ხელოვნება
4 ეველინა მენთეშაშვილი სადოქტორო პროგრამა გერმანია ბერლინის თავისუფალი უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი

 

საერთაშორისო სახელოვნებო აკადემიური პროგრამები 2020-2021

N სახელი გვარი აკადემიური პროგრამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 ანა სანიკიძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი რიდინგის უნივერსიტეტი ხელოვნება
2 ირინე ჩაგუნავა სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი  ბირმინგემის სამეფო კონსერვატორია (Birmingham City University) ხელოვნება
3 სოფიკო ხუციშვილი სამაგისტრო პროგრამა ავსტრია  ვენის მუსიკისა და ხელოვნების უნივერსიტეტი ხელოვნება

საზღვარგარეთ კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა 2020-2021

N სახელი გვარი აკადემიური პროგრამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 ბაკურ ჯინორია კვალიფიკაციის ამაღლება ავსტრია ვენის ბუნებრივი რესურსებისა და სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებათა უნივერსიტეტი ღვარცოფების დინამიკა და ტყის როლი მთიანი რეგიონების რისკების ინჟინერიაში
2 სოფიო ბერიძე კვალიფიკაციის ამაღლება შვეიცარია მსოფლიო მყინვარების მონიტორინგის ცენტრი (WGMS), ციურიხის უნივერსიტეტი მყინვარების მონიტორინგის თანამედროვე მეთოდოლოგიები, საველე და დისტანციური ზონდირების ტექნიკების გამოყენებით
3 სოფიო ილურიძე კვალიფიკაციის ამაღლება ნიდერლანდები ტვენტეს უნივერსიტეტი დისტანციური ზონდირება და ციფრული სურათების დამუშავება
4 თემური ავალიანი კვალიფიკაციის ამაღლება სლოვაკეთი სლოვაკეთის ჰიდროლოგიის ინსტიტუტი ჰიდროლოგიური/წყალდიდობის პროგნოზირებისთვის ჰიდრავლიკური მოდელირების/ კარტოგრაფიის კვლევა- მონაცემთა დამუშავება და მართვა
5 მარიამ ციცაგი კვალიფიკაციის ამაღლება გერმანია აახენის უნივერსიტეტი ეროზიის გამომწვევი მეტეოროლოგიური ფაქტორები და მათი ზეგავლენა დენუდაციასა და წყლის სისტემებზე

აკადემიური პროგრამები იტალიაში 2020-2021

N სახელი გვარი აკადემიური პროგრამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 ავთანდილ მარღიშვილი სამაგისტრო პროგრამა იტალია მილანის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი არქიტექტურა
2 თორნიკე სანაძე სამაგისტრო პროგრამა იტალია მილანის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი არქიტექტურა
3 ნუგზარ უძილაური სამაგისტრო პროგრამა იტალია მილანის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი მენეჯმენტი
4 მარიამ პატარაია სამაგისტრო პროგრამა იტალია ბარი ალდო მოროს უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
5 სოფიო კივილაძე სამაგისტრო პროგრამა იტალია ბარი ალდო მოროს უნივერსიტეტი მენეჯმენტი

სამაგისტრო პროგრამები საფრანგეთში 2020-2021

N სახელი გვარი აკადემიური პროგრამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 თათია დვალი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი Paris 8  სენტ სენის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები
2 თამარ ქერდიყოშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი კოტ დ’აზურის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
3 ანა  ნარჩემაშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი IAE ბორდოს უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
4 დიდიმი სტურუა სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი სიანს პო სამართალი
5 გურამი ქერეჭაშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი
პარიზის  პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (IP Paris) 
ინჟინერია
6 გიორგი გუგენიშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი  პარიზი პანთეონ-ასასის (პარიზი II) უნივერსიტეტი სამართალი
7 თეიმურაზ გოჩიტაშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი პარიზის უნივერსიტეტი მეცნიერება/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებანი
8 ნატო  ნაცვალაძე სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი ლიონის კათოლიკური უნივერსიტეტის ლიონის ადამიანის უფლებათა ინსტიტუტი სამართალი
9 თემურ მალიშავა სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი
პარიზის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი (IP Paris) 
ინჟინერია

აკადემიური პროგრამები სან - დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტში 2020-2021

N სახელი გვარი აკადემიური პროგრამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 ანა კუჭუაშვილი სამაგისტრო/სადოქტორო პროგრამა აშშ  სან - დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი ქიმია
2 ელენე ალბექიონი სამაგისტრო/სადოქტორო პროგრამა აშშ სან - დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი ქიმია

სასტიპენდიო პროგრამები უნგრეთში „Stipendium Hungaricum“ 2020-2021

N სახელი გვარი აკადემიური პროგრამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 თამარი ნარიმანიშვილი სადოქტორო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ლინგვისტიკა
2 მარიამ ბურდილაძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი საჯარო პოლიტიკა და მენეჯმენტი
3 თამარ ფარცახაშვილი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნესის სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტ
4 ანა გობეჩია სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ტექნოლოგიისა და ეკონომიკის უნივერსიტეტი ფინანსები
5 ალექსანდრე გულბიანი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი საერთაშორისო ურთიერთობები
6 ლიკა არბოლიშვილი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი
7 დანაე ანასტასია ჯაფარიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნესის სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი
8 ალექსანდრე პავლიაშვილი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაბეშტის ბიზნეს სკოლა საერთაშორისო მენეჯმენტისა და ბიზნესი
9 ხათუნა მაჭარაშვილი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი გამოთვლითი და კოგნიტური ნეირომეცნიერება
10 ირაკლი კოპალეიშვილი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი სამოქალაქო ინჟინერია
11 ნინო კეკელია სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი სენტ იშტვანის უნივერსიტეტი მიწოდების ჯაჭვის მენეჯმენტი
12 ნინო გიუნაშვილი სადოქტორო პროგრამა უნგრეთი სემელვეის უნივერსიტეტი ბაზისური და ტრანსლაციური მედიცინა
13 მარიამი რაზმაძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი სოციოლოგია
14 მერი მენაბდე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ტექნოლოგიური და ეკონომიკური უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები ინჟინერია
15 ერეკლე ჩინჩილაკაშვილი სადოქტორო პროგრამა უნგრეთი უნგრეთის სახვითი ხელოვნების უნივერსიტეტი სახვითი ხელოვნება
16 ანი გამრეკლიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები 
17 თორნიკე ჩივაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი სოციოლოგია
18 მაგდა ლოსაბერიძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ფსიქოლოგია
19 გიორგი იაშვილი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნესის სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ტურიზმი
20 მარიამ ბუღაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ლისტის აკადემია საშემსრულებლო ხელოვნება
21 სანდრო მჭედლიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ტექნოლოგიური და ეკონომიკური უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები ინჟინერია
22 ნინო დეკანოიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნესის სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი
23 გიორგი ჩიქობავა საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ტექნოლოგიური და ეკონომიკური უნივერსიტეტი მათემატიკა
24 ოთარ ფარეიშვილი სადოქტორო პროგრამა უნგრეთი კორვინუსის უნივერსიტეტი საერთაშორისო ურთიერთობები
25 მართა შავგულიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი პეჩის უნივერსიტეტი კომუნიკაცია და მედია მეცნიერება
26 ქეთევანი ჭურღულია საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტ ბიოლოგია
27 ელიზა გუჯაბიძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ასირიოლოგია
28 გიორგი კაპანაძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი ბიზნესი და მენეჯმენტი
29 ზაკარია მამედოვი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივესიტეტი ბიზნეს ადმინისტრირებისა და მენეჯმენტი
30 ნინო ნიკოლაიშვილი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ქიმია
31 გიორგი საბანიძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ობუდას უნივერსიტეტი ბიზნესის განვითარება
32 ეკატერინე დემეტრაშვილი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი საერთაშორისო ურთიერთობები
33 დავით წერეთელი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი ბიზნესი და მენეჯმენტი
34 მარია უზნაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ტექნოლოგიური და ეკონომიკური უნივერსიტეტი სტრუქტურული ინჟინერია
35 ბექა კაკაბაძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ტექნოლოგიური და ეკონომიკური უნივერსიტეტი სამოქალაქო ინჟინერია
36 მარია ბიკვაიძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი რეფორმატიული ეკლესიის კაროლი გაშპარის სახელობის უნივერსიტეტი უნგრეთში სამართალი
37 თამარ ვარდანიძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ტექნოლოგიური და ეკონომიკური უნივერსიტეტი ფინანსები
38 ნიკო ქებურია სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი სეგედის უნივერსიტეტი სამართალი
39 ლერი კოხრეიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ტექნოლოგიური და ეკონომიკური უნივერსიტეტი ინჟინერია

მიმდინარე გრანტის მფლობელები

N სახელი გვარი აკადემიური პროგრამა ქვეყანა უნივერსიტეტი პროგრამა
«ოქტომბერი 2020»
ორშსამოთხხუთპარშაბკვი
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678