სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრის 2023-24 აკადემიური წლის კონკურსებში გამარჯვებულთა სია

საერთაშორისო სამაგისტრო პროგრამები 2023-2024 

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება პროგრამა აკადემიური საფეხური
1

ვლადიმე

ჭოღოშვილი დიდი ბრიტანეთი ESCP ბიზნესის სკოლა მენეჯმენტი, ფინანსები, მარკეტინგი  ენერგეტიკის მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
2 თათია ბოლქვაძე დიდი ბრიტანეთი კემბრიჯის უნივერსიტეტი საჯარო მმართველობა განვითარების კვლევების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
3 კარლო ზანგურაშვილი ავსტრია ვენის დიპლომატიური აკადემია (ვენის საერთაშორისო ურთიერთობების ინსტიტუტი) სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია საერთაშორისო ურთიერთობების გაძლიერებული სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
4 მარიამ ვაშაკიძე აშშ კარნეგი-მელონის უნივერსიტეტი ინჟინერია, წარმოება და მშენებლ სამოქალაქო და გარემოს ინჟინერიის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
5 იმა ქათამაძე ესპანეთი
IBEI - ბარსელონას საერთაშორისო ურთიერთობების
ინსტიტუტი
სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია საერთაშორისო უსაფრთხოების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
6 მარიამ მოსეშვილი აშშ დიუკის უნივერსიტეტი  სამართალი სამართლის სამაგისტრო პროგრამა  მაგისტრატურა
7 ანა ჩუტკერაშვილი დიდი ბრიტანეთი ლონდონის ბიზნესის სკოლა მენეჯმენტი, ფინანსები, მარკეტინგი ფინანსებში ბიზნესის ადმინისტრირების სამაგისტრო პროგრამა  მაგისტრატურა
8 ანა მუხაშვილი დიდი ბრიტანეთი სენტ ენდრიუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია საერთაშორისო უსაფრთხოების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
9 ლიკა გრიშიკაშვილი დიდი ბრიტანეთი ნოტინჰემის უნივერსიტეტი სამართალი სამართლის სამაგისტრო პროგრამა (LL.M.) მაგისტრატურა
10 ალექსანდრე ჩხეიძე დიდი ბრიტანეთი ლონდონის საუნივერსიტეტო კოლეჯი საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა კლინიკური ნეირომეცნიერების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
11 მაგდა მამალაძე ირლანდია დუბლინის საუნივერსიტეტო კოლეჯი მენეჯმენტი, ფინანსები, მარკეტინგი სტრატეგიული მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
12 გიორგი ჩართოლანი დიდი ბრიტანეთი ედინბურგის უნივერსიტეტი საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა გეოგრაფიული ინფორმაციის მეცნიერების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
13 ლუკა ჟვანია გერმანია ჰოჰენჰეიმის უნივერსიტეტი სოფლის მეურნეობა, მეტყევეობა, მეთევზეობა, ვეტერინარია ორგანული სოფლის მეურნეობის და კვების სისტემების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
14 სოფია მუზაშვილი იტალია ვერონას უნივერსიტეტი საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა მათემატიკის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
15 თეონა ყულჯანიშვილი იტალია რომის საპიენსას უნივერსიტეტი ინჟინერია, წარმოება და მშენებლობა არქიტექტურა - ურბანული რეგენერაციის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
16 თამარ ჩხარტიშვილი აშშ ჯორჯთაუნის უნივერსიტეტი ინფორმაციისა და კომუნიკაციის ტექნოლოგიები უსაფრთხოების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
17 ლევანი ჭითანავა გერმანია მიუნხენის ტექნოლოგიური უნივერსიტეტი (TUM) ინჟინერია, წარმოება და მშენებლობა ელექტრული ინჟინერიის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
18 გიორგი ცარციძე აშშ ვილანოვას უნივერსიტეტი ინფორმაციისა და კომუნიკაციის ტექნოლოგიები პროგრამული ინჟინერიის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
19 ზურაბ ხუციანიძე აშს კოლუმბიის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია რეგიონული კვლევების - რუსეთის, ევრაზიისა და აღმოსავლეთ ევროპის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
20 ბაია ქვათაძე გერმანია მიუნხენის ტექნიკური უნივერსიტეტი მენეჯმენტი, ფინანსები, მარკეტინგი მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრანა მაგისტრატურა
21 თინათინ ინაური ავსტრია ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია პოლიტიკის მეცნიერებების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
22 ელენე შალუტაშვილი გერმანი ბერლინის თავისუფალი უნივერსიტეტი  ჰუმანიტარული მეცნიერებანი თეატრმცოდნეობის მაგისტრატურა  მაგისტრატურა
23 იამზე ნატროშვილი ესპანეთი როვირა და ვირჯილის უნივერსიტეტი სოფლის მეურნეობა, მეტყევეობა, მეთევზეობა, ვეტერინარია ღვინის ტურიზმის ინოვაციის საერთაშორისო სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
24 ლუკა ლებანიძე საფრანგეთი Paristech Ecole Des Ponts მენეჯმენტი, ფინანსები, მარკეტინგი ენერგეტიკის პროექტების მართვის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
25 მარიამ ებანოიძე დიდი ბრიტანეთი  კურტოს უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი ბიზანტია და მისი მეტოქეები: ხელოვნება და კულტურული იდენტობა ქრისტიანულ და ისლამურ ხმელთაშუა ზღვაში მაგისტრატურა
26 თეონა მჭედლიძე დიდი ბრიტანეთი ოქსფორდის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია მიგრაციის კვლევების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
27 ელისაბე გელაშვილი შვედეთი კაროლინსკას უნივერსიტეტი საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა ბიომედიცინის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
28 ცოტნე ცირეკიძე გერმანია კაიზერსლაუტერნის ტექნიკური უნივერსიტეტი ინჟინერია, წარმოება და მშენებლობა ავტომატიზაციის და კონტროლის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
29 ნინო გაფრინდაშვილი საფრანგეთი პარიზი 2 უნივერსიტეტი (Pantheon-Assas) მენეჯმენტი, ფინანსები, მარკეტინგი ენერგეტიკის პროექტების მართვის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
30 ანა მორგოშია იტალია ბოკონის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი, ფინანსები, მარკეტინგი მენეჯმენტის და ადმინისტრირების სანაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
31 სალომე ღვინიაშვილი ავსტრია ცენტრალური ევროპის უნივერსტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი ანტიკური და შუა საუკუნეების, თანამედროვეობის  სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
32 ანა კირვალიძე ნიდერლანდები ვაგენინგენის უნივერსიტეტი სოფლის მეურნეობა, მეტყევეობა, მეთევზეობა, ვეტერინარია სურსათის ხარისხის მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
33 ელენე მოსიძე საფრანგეთი პარიზის ბიზნესის სკოლა მენეჯმენტი, ფინანსები, მარკეტინგი მარკეტინგის სტრატეგიის და მონაცემთა ანალიტიკის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
34 ქრისტინე ადეიშვილი აშშ ნიუ იორკის უნივერსიტეტი სამართალი სამართლის სამაგისტრო პროგრამა  მაგისტრატურა
35 თამთა შამათავა ნიდერლანდები ლეიდენის უნივერსიტეტი  სამართალი ადამიანის უფლებათა ევროპული და საერთაშორისო სამართლის სამაგისტრო პროგრამა  მაგისტრატურა
36 დავით ხარატიშვილი აშშ სტენფორდის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი, ფინანსები, მარკეტინგი მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
37 სოფიო ბუტიკაშვილი ბელგია KU ლუვენის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია საერთაშორისო პოლიტიკის სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა

საერთაშორისო სადოქტორო პროგრამები 2023-2024

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტბი მიმართულება პროგრამა აკადემიური საფეხური
1 ეკა ბობოხიძე დიდი ბრიტანეთი რიდინგის უნივერსიტეტი საზოგადოებრივი ჯანდაცვა, ჯანდაცვის პოლიტიკა, ჯანდაცვის მენეჯმენტი/ ადმინისტრირება სურსათისა და ნუტრიციოლოგიის მეცნიერებებში დოქტორანტურა
2 თანარ გოგია ესპანეთი პომპეუს ფაბრას უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი თარგმნისა და ენის მეცნიერებები დოქტორანტურა
3 გიორგი კაკაბაძე დიდი ბრიტანეთი სტრატკლაიდის უნივერსიტეტი ინჟინერია მექანიკური და კოსმოსური ინჟინერიის სადოქტორო პროგრამა დოქტორანტურა
4 უჩა ურუშაძე ირლანდია ირლანდიის ეროვნული უნივერსიტეტი გალვეი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი სტრუქტურირებული სადოქტორო პროგრამა ფილოსოფიაში დოქტორანტურა

 

საერთაშორისო სახელოვნებო აკადემიური პროგრამები 2023-2024

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტბი მიმერთულება პროგრამა აკადემიური საფეხური
1

ლიზი

ბუდაღაშვილი აშშ ნიუ-იორკის ხელოვნების აკადემია ხელოვნება სახვითი ხელოვნების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
2

დავით

გარუჩავა აშშ სან-დიეგოს უნივერსიტეტი ხელოვნება  კინო და სატელევიზიო წარმოება მაგისტრატურა
3

ელენე

ნიკოლეიშვილი დიდი ბრიტანეთი ბრიუსელის სამეფო კონსერვატორია ხელოვნება კლასიკური და თანამედროვე მუსიკა მაგისტრატურა
4

მარეხ

გორგილაძე დიდი ბრიტანეთი ლიდს ბეკეტის უნივერსიტეტი ხელოვნება არქიტექტურა მაგისტრატურა
5

გვანცა

ქობალია ბელგია ბრიუსელის სამეფო კონსერვატორია ხელოვნება კლასიკური და თანამედროვე მუსიკა მაგისტრატურა
6

დავით

ნიკოლოზიშვილი აშშ ნიუ-იორკის ხელოვნების აკადემია ხელოვნება სახვითი ხელოვნების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
7

თიკა

შელია აშშ პარსონის დიზაინის სკოლა | The New School ხელოვნება სამრეწველო დიზაინი  მაგისტრატურა
8

თინა

ხუნწარია ჩეხეთი ხელოვნების, არქიტექტურისა და დიზაინის აკადემია პრაღაში (UMPRUM) ხელოვნება ვიზუალური ხელოვნების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა

 

საზღვარგარეთ კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა 2023-2024 

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტი პროგრამა აკადემიური საფეხური
1 ლენა გომართელი გერმანია გოტლიბ დაიმლერის საშუალო სკოლა ლუდვიგსბურგში მონაცემებზე დაფუძნებული სკოლის განვითარება კვალიფიკაციის ამაღლება
2 სოლომონი ადეიშვილი მალაიზია SETYM International საქონლისა და მომსახურების შესყიდვა: საუკეთესო პრაქტიკა კვალიფიკაციის ამაღლება
3 ნათია ბრეგაძე ჩეხეთი ევროპული საზაფხულო სკოლა ევროპის საზაფხულო სკოლის ადამიანური რესურსების კურსი კვალიფიკაციის ამაღლება
4 ირაკლი პეტრიაშვილი აშშ ნიუ-იორკის ფინანსების ინსტიტუტი რისკების მართვის პროფესიული კურსი კვალიფიკაციის ამაღლება
5 მაკა მურადაშვილი ნიდერლანდები ვაგენინგენის კველვითი უნივერსიტეტი კვლევითი პროექტი„პექტობაქტერიუმით გამოწველი კარტოფილის რბილი სიდამპლის ეპიდემიოლოგიური კვლევა" კვალიფიკაციის ამაღლება
6 ნუცა ადეიშვილი იტალია Oro e Colore-ს სკოლა ფერწერის აღდგენის (რესტავრაციის) კურსი კვალიფიკაციის ამაღლება
7 ნანა ჩხეიძე საბერძნეთი ევროპული სამართლისა და მმართველობის სკოლის საზაფხულო კურსი ზაფხულის ინტენსიური პროგრამა – გლობალური ადმინისტრაციული სამართალი პრაქტიკაში; ეკონომიკური მმართველობის რეფორმები ევროპულ და გლობალურ კონტექსტში კვალიფიკაციის ამაღლება
8 აკაკი ნადარაია იტალია გეო-ჰიდროლოგიური დაცვის კვლევითი ინსტიტუტი დედამიწის შემსწავლელი მეცნიერებები და ტექნოლოგიები გარემოსთვის კვალიფიკაციის ამაღლება
9 ლაშა ასანიძე იტალია პიზას უნივერსიტეტი სპელეოთემის ქსოვილი და ქიმიური ელემენტები, როგორც პალეოგარემოს პროქსები. კვალიფიკაციის ამაღლება
10 შოთა ქათამაძე ნიდერლანდები ჰააგის ადგილობრივი თვითმმართველობის აკადემია მოქალაქეთა მონაწილეობა და ინკლუზიური მმართველობ კვალიფიკაციის ამაღლება
11 გურამ იმნაძე გერმანია Bayerische Akademie der Wissenschaften მთის მყინვარები და მათი როლი დედამიწის სისტემაში/ "მყინვარების მასის ბალანსი და დისტანციური ზონდირების გამოყენება მყინვარებზე." კვალიფიკაციის ამაღლება
12 ნინო კულატამიშვილი ფინეთი UEF საზაფხულო სკოლა 2023 სურსათის კანონი და პოლიტიკა კვალიფიკაციის ამაღლება

აკადემიური პროგრამები იტალიაში 2023-2024 

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება პროგრამა აკადემიური საფეხური
1 სოფიო ბერიძე იტალია მილანის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა სადოქტორო პროგრამა გარემოსა და ინფრასტრუქტურის ინჟინერიაში დოქტორანტურა
2 ნიკა კრაწაშვილი იტალია ლუისუს უნივერსიტეტი საჯარო მმართველობა პოლიტიკა და მმართველობა ევროპაში მაგისტრატურა
3 ნინო ჩხაიძე იტალია მილანის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი ინჟინერია, წარმოება და მშენებლობა არქიტექტურა და ურბანული დიზაინი მაგისტრატურა
4 ნინო ბარამია იტალია ლუისუს უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია საერთაშორისო ურთიერთობები მაგისტრატურა
5 ნატალი ნადოევი იტალია ტუშას უნივერსიტეტი სამართალი უსაფრთხოება და ადამიანის უფლებები მაგისტრატურა

სამაგისტრო პროგრამები საფრანგეთში France Excellence 2023-2024

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება პროგრამა აკადემიური საფეხური
1 ლიკა ამბროსიშვილი საფრანგეთი კოტ დ'აზურის უნივერსიტეტი საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა  ნეირონული და კოგნიტური სისტემების მოდელირება მაგისტრატურა
2 ნია აფციაური საფრანგეთი PSL პარიზის მეცნიერებათა უნივერსიტეტი  სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია შემეცნებითი მეცნიერების სამაგისტრო პროგრამა  მაგისტრატურა
3 მილენა ვარდანიან საფრანგეთი ჰავრის  უნივერსიტეტი  ინჟინერია, წარმოება და მშენებლობა გეომექანიკა, სამოქალაქო ინჟინერია და რისკები მაგისტრატურა
4 ანა კილაძე საფრანგეთი პარიზ - საკლეს უნივერსიტეტი  საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა ზოგადი ფიზიკა მაგისტრატურა
5 ელენე კობახიძე საფრანგეთი სიანს პოს უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია საერთაშორისო უსაფრთხოების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
6 რომანი ყურაშვილი საფრანგეთი კლერმონტის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია ეკონომიკის მდგრადი განვითარების სამაგისტრო პროგრამა მაგისტრატურა
7 ერეკლე შათირიშვილი საფრანგეთი სორბონის უნივერსიტეტი ინფორმაციისა და კომუნიკაციის ტექნოლოგიები სამაგისტრო პროგრამა კვანტურ ინფორმაციას მაგისტრატურა
8 ჯემალი იოსავა საფრანგეთი პუატიეს უნივერსიტეტი საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა "მწვანე" ქიმია, კატალიზი და გარემო მაგისტრატურა
9 მარიამ გედენიძე საფრანგეთი პარიზის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა გამოყენებითი მათემატიკა და სტატისტიკა მაგისტრატურა

 

აკადემიური პროგრამები სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტში 2023-2024

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება პროგრამა აკადემიური საფეხური
1 კესარია თევდორაშვილი აშშ სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი ქიმია ბიოქიმია მაგისტრატურა/დოქტორანტურა
2 ნოდარი ნებუნიშვილი აშშ სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი ქიმია ბიოქიმია მაგისტრატურა/დოქტორანტურა

ჩეხეთის სასტიპენდიო პროგრამა 2023 -2024

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება პროგრამა აკადემიური საფეხური
1 მარიამ ნუიშვილი ჩეხეთი ოსტრავას უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებები ინგლისური ფილოლოგია მოკლევადიანი კურსი
2 ნინო სურმანიძე ჩეხეთი ჩარლზის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ეკონომიკა მოკლევადიანი კურსი
3 ნანა ქანთარია ჩეხეთი ჩარლზის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები სოციოლოგია მოკლევადიანი კურსი
4 ანი ჩხარტიშვილი ჩეხეთი ჩარლზის უნივერსიტეტი სამართალი სამართალი მოკლევადიანი კურსი

ჩინეთის სასტიპენდიო პროგრამა 2023-2024

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერდიტეტი პროგრამა აკადემიური საფეხური
1 მარი ბრეგვაძე ჩინეთი ტიანჯინის უნივერსიტეტი ჩინური ენა მოკლევადიანი კურსი
2 მარი გიორგობიანი ჩინეთი ბეიჯინგ ნორმალის უნივერსიტეტი ჩინური ენა მოკლევადიანი კურსი
3 სალომე გოგიაშვილი ჩინეთი სიჩუანის უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრება მაგისტრატურა
4 მარიტა გუტაშვილი ჩინეთი ფინანსების და ეკონომიკის ცენტრალური უნივერსიტეტი საერთაშორისო ბიზნესი მაგისტრატურა
5 ნინო დემეტრაშვილი ჩინეთი ტიანჯინის უნივერსიტეტი ჩინური ენა მოკლევადიანი კურსი
6 ჯონი დიასამიძე ჩინეთი ზეიანგის უნივერსიტეტი ჩინური ენა და კულტურა მოკლევადიანი კურსი
7 ლიანა დიასამიძე ჩინეთი ბეიჯინგის ენისა და კულტურის უნივერსიტეტი ჟურნალისტიკა და კომუნიკაციები მაგისტრატურა
8 ილია თედიაშვილი ჩინეთი ტიანჯინის უნივერსიტეტი ჩინური ენა მოკლევადიანი კურსი
9 სალომე კაცაძე ჩინეთი სიჩუანის უნივერსიტეტი საერთაშორისო ეკონომიკა და ვაჭრობა ბაკალავრიატი
10 მარიან ლომაკოვსკი ჩინეთი ბეიჯინგის ტექნოლოგიების უნივერსიტეტი პროგრამული უზრუნველყოფის ინჟინერია ბაკალავრიატი
11 ანა მუკბანიანი ჩინეთი ზეიანგის უნივერსიტეტი ჩინური ენა და კულტურა მოკლევადიანი კურსი
12 მარიამ მუმლაძე ჩინეთი ზეიანგის უნივერსიტეტი ჩინური ენა და კულტურა მოკლევადიანი კურსი
13 ზურაბ შავაძე ჩინეთი დონგუას უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება მაგისტრატურა
14 მარი ხოტივრიშვილი ჩინეთი აღმოსავლეთ ჩინეთის უნივერსიტეტი პოლიტიკური მეცნიერებები მაგისტრატურა
15 ანა ჯაჯანიძე ჩინეთი ხიამენის უნივერსიტეტი ჩინური ენა მოკლევადიანი კურსი

სასტიპენდიო პროგრამები უნგრეთში „Stipendium Hungaricum“ 2023-2024

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება პროგრამა აკადემიური საფეხური
1 მარიამ ხახალეიშვილი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები ფილოსოფია, პოლიტიკა და ეკონომიკა ბაკალავრიატი
2 ოთარ ჯინჭველაძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტე კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
3 საბა გაგოშიძე უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ურთიერთობები ბაკალავრიატი
4 ანა კერესელიძე უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ურთიერთობები ბაკალავრიატი
5 საბა იაკობიძე უნგრეთი ბუდაბეშტის ტექნოლოგიებისა და ეკონომიკის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერების ინჟინერია ბაკალავრიატი
6 კესო ჩხიკვაძე უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ურთიერთობები ბაკალავრიატი
7 ნინო ხომასურიძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტე პუმანიტარული მეცნიერებები ფსიქოლოგია ბაკალავრიატი
8 ნუცა სესიაშვილი უნგრეთი Eszterházy Károly Catholic University ხელოვნების განათლება ვიზუალური წარმოდგენა ბაკალავრიატი
9 გვანცა კაპანაძე უნგრეთი ბუდაბეშტის ტექნოლოგიებისა და ეკონომიკის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერების ინჟინერია ბაკალავრიატი
10 დიმიტრი ფოფხაძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტე კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
11 ანა ხაჭაპურიძე უნგრეთი სემელვეისის უნივერსიტეტი ჯანმრთელობის მეცნიერებები მედიცინა ინტეგრირებული მაგისტრატურა
12 ნიკოლას სურგულაძე უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ინჟინერიის მეცნიერებები მექატრონიკის ინჟინერია ბაკალავრიატი
13 ელენე ბოხოჩაძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებები ფსიქოლოგია ბაკალავრიატი
14 ნიკოლოზ ხარაძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
15 ეკატერინე ბახუტაშვილი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ურთიერთობები ბაკალავრიატი
16 მეგი გელაშვილი უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
17 თორნიკე ხამიწაშვილი უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
18 მარიამ მაჭავარიანი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი ეკონომიკის მეცნიერებები ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი ბაკალავრიატი
19 ელენე ბერიშვილი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი ეკონომიკის მეცნიერებები საერთაშორისო ბიზნესის ეკონომიკა ბაკალავრიატი
20 ლუკა ჩხაპელია უნგრეთი ბუდაბეშტის ტექნოლოგიებისა და ეკონომიკის უნივერსიტეტი ინჟინერიის მეცნიერებები მექანიკური ინჟინერია ბაკალავრიატი
21 ლანა ჯანდიერი უნგრეთი პეჩის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებები Liberal Arts ბაკალავრიატი
22 ლიზა არდაშელია უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
23 ნიკოლოზ ცინაძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
24 მარიანა გავაშელი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები ფილოსოფია, პოლიტიკა და ეკონომიკა (PPE) ბაკალავრიატი
25 ლედი დავითინიძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
26 ვახტანგი შეყლაშვილი უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
27 არჩილ ნადარაია უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
28 ლიზი ლელაძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებები ფსიქოლოგია ბაკალავრიატი
29 ლიზი გვაძაბია უნგრეთი პეჩის უნივერსიტეტი ინჟინერიის მეცნიერებები არქიტექტურის ინჟინერია ბაკალავრიატი
30 ანამარია ვიბლიანი უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებები ფსიქოლოგია ბაკალავრიატი
31 ნუცა კაპანაძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერებები და საინფორმაციო ტექნოლოგიები კომპიუტერული მეცნიერებები ბაკალავრიატი
32 ანასტასია პაიჭაძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ეკონომიკის მეცნიერებები საერთაშორისო ბიზნესის ეკონომიკა ბაკალავრიატი
33 თათია მამესწარაშვილი უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებები ფსიქოლოგია ბაკალავრიატი
34 ლუკა რთველაძე უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი ეკონომიკის მეცნიერებები საჯარო პოლიტიკა და მართვა მაგისტრატურა
35 ლიკა კობეშავიძე უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ურთიერთობები მაგისტრატურა
36 ელენე აბრამიძე უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი სამართალი ევროპული და საერთაშორისო ბიზნეს სამართალი მაგისტრატურა
37 ელენე ნავროზაშვილი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი ეკონომიკის მეცნიერებები საერთაშორისო ეკონომიკა და ბიზნესი მაგისტრატურა
38 გიორგი თედიაშვილი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი ეკონომიკის მეცნიერებები მარკეტინგი მაგისტრატურა
39 ავთანდილ სვიანაძე უნგრეთი ბუდაპეშტის ტექნილოგიებისა და ეკონომიკის უნივერსიტეტი ინჟინერიის მეცნიერებები მექანიკის ინჟინერია მაგისტრატურა
40 ანი მელიქიძე უნგრეთი პეჩის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებები ფსიქოლოგია მაგისტრატურა
41 გალინა დავლაშერიძე უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი სამართალი ევროპული და საერთაშორისო ბიზნეს სამართალი მაგისტრატურა
42 ნათია ზათიაშვილი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ურთიერთობები მაგისტრატურა
43 ანი გვარჯიშვილი უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ჯანმრთელობის მეცნიერებები Საზოგადოებრივი ჯანდაცვა მაგისტრატურა
44 მედეა ჩხეიძე უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ჯანმრთელობის მეცნიერებები Საზოგადოებრივი ჯანდაცვა მაგისტრატურა
45 ანი ნადარეიშვილი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ურთიერთობები მაგისტრატურა
46 ირაკლი მაჩაიძე უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ურთიერთობები მაგისტრატურა
47 გიბი ვეშაპელი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი ეკონომიკის მეცნიერებები საჯარო პოლიტიკა და მართვა მაგისტრატურა
48 ირინა მუგდუსი უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებები სოციალური ინტეგრაცია მაგისტრატურა
49 მარიამ ბოჭორიშვილი უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ურთიერთობები მაგისტრატურა
50 ნინო ჩაჩავა უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები კულტურული ანთროპოლოგია მაგისტრატურა
51 გიორგი ფიფია უნგრეთი იოტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები საერთაშორისო ურთიერთობები მაგისტრატურა

მიმდინარე გრანტის მფლობელები 2023 -2024

N სახელი გვარი ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება პროგრამა აკადემიური საფეხური
1 ნანა გოგოხია იტალია ლუისის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი მენეჯმენტი სამაგისტრო პროგრამა
2 ბარბარე კიკილაშვილი იტალია მილანის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი ინჟინერია, წარმოება და მშენებლობა შენობის არქიტექტურა სამაგისტრო პროგრამა
3 ოთარ დავითაია დიდი ბრიტანეთი აბერისტუითის უნივერსიტეტი სამართალი სამართალი სადოქტორო პროგრამა
4 მარიამ ბუჩუკური საფრანგეთი ბორდოს უნივერსიტეტი სოფლის მეურნეობა, მეტყევეობა, მეთევზეობა, ვეტერინარია ეკოლოგია და პროცესები სამაგისტრო პროგრამა
5 ანი ფერიაშვილი იტალია მილანის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი ინჟინერია, წარმოება და მშენებლობა არქიტექტურა და ურბანული დიზაინი  სამაგისტრო პროგრამა
6 მარიამ აბაშიძე იტალია პავიას უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია ფსიქოლოგია, ნეირომეცნიერება და ჰუმანიტარული მეცნიერებები სამაგისტრო პროგრამა
7 ნატალია გელოვანი საფრანგეთი პარიზის სორბონის ჩრდილოეთ უნივერსიტეტი მენეჯმენსოციალური მეცნიერება, ჟურნალისტიკა და კომუნიკაცია კომუნიკაციები სამაგისტრო პროგრამა
8 პაატა ბურნაძე აშშ სან - დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი ქიმია ქიმია სამაგისტრო/სადოქტორო პროგრამა
9 დავით მახარაძე ესპანეთი კატალონიის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი ქიმია ქიმია სადოქტორო პროგრამა
10 ანა ნაცვლიშვლი იტალია მილანის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი ინჟინერია, წარმოება და მშენებლობა არქიტექტურა და ურბანული დიზაინი  სამაგისტრო პროგრამა
11 მარიამი მალანია საფრანგეთი მონპელიეს უნივერსიტეტი საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა ეპიდემიოლოგია სამაგისტრო პროგრამა
12 სალომე ჩიტაია დიდი ბრიტანეთი ბირმინგემის სამეფო კონსერვატორია ხელოვნება მუსიკა და საშემსრულებლო ხელოვნება სადოქტორო პროგრამა
13 ლიზი ესაკია საფრანგეთი ვინსენს სენტ დენის უნივერსიტეტში (პარი 8) ჰუმანიტარული მეცნიერებები გენდერი სამაგისტრო პროგრამა
14 ნათია ჭანკვეტაძე აშშ ჯორჯ მეისონის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი კონფლიქტის ანალიზი და გადაწყვეტა სადოქტორო პროგრამა
15 ნინო მაკასარაშვილი აშშ სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი ქიმია ქიმია სამაგისტრო/სადოქტორო პროგრამა
16 ანა შალამბერიძე აშშ სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი ქიმია ქიმია სამაგისტრო/სადოქტორო პროგრამა
17 დავით შატაკიშვილი აშშ ამერიკული უნივერსიტეტი ვაშინგტონში სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია ეკონომიკა, ეკონომიკის განვითარება სამაგისტრო პროგრამა
18 ილა სიხარულიძე ბელგია KU ლუვენის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია სოციალური და კულტურული ანთროპოლოგია სამაგისტრო პროგრამა
19 ანანო მაისურაძე შვედეთი კაროლინსკას უნივერსიტეტი საბუნებისმეტყველო მეცნიერებები, მათემატიკა და სტატისტიკა ბიომედიცინა სამაგისტრო პროგრამა
20 სალომე ბერძენიშვილი შვედეთი უფსალას უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი კულტურული ანთროპოლოგია სამაგისტრო პროგრამა
21 მარიამ ბაინდურაშვილი შვედეთი სტოკჰოლმის უნივერსიტეტი განათლება განათლება საერთაშორისო და შედარებითი სპეციალობით სამაგისტრო პროგრამა
22 ეთერ ლომაძე შვედეთი მალმოს უნივერსიტეტი ინჟინერია, წარმოება და მშენებლობა ურბანული სწავლება სამაგისტრო პროგრამა
23 ირაკლი თეზელაშვილი დიდი ბრიტანეთი კორტოდის ხელოვნების ინსტიტუტი ხელოვნება და ჰუმანიტარული მეცნიერებები ხელოვნების ისტორია სადოქტორო პროგრამა
24 ნინო გეგიძე აშშ ვაიომინგის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებები, ჟურნალისტიკა და ინფორმაცია პოლიტიკური მეცნიერებები სამაგისტრო პროგრამა
25 ბელა ხაბეიშვილი საფრანგეთი ნიცის სოფია ანტიპოლის უნივერსიტეტი სოციალური და ჰუმანიტარული მეცნიერებები, სახელოვნებო დარგები და ლიტერატურა სოციალური და ჰუმანიტარული მეცნიერებები, სახელოვნებო დარგები და ლიტერატურა სადოქტორო პროგრამა
26 თეა ყანდიაშვილი დიდი ბრიტანეთი ედინბურგის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი კინომცოდნეობა სადოქტორო პროგრამა
27 ანა რურუა ავსტრია ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი საჯარო მმართველობა საჯარო მმართველობა სამაგისტრო პროგრამა
28 თორნიკე ქარჩხაძე აშშ კალიფორნიის უნივერსიტეტი სან დიეგოში ხელოვნება კომპიუტერული მუსიკა სადოქტორო პროგრამა
«თებერვალი 2024»
ორშსამოთხხუთპარშაბკვი
2930311234
5
განათლების საერთაშორისო ცენტრში 2023 წლის კურსდამთავრებულებთან შეხვედრა გაიმართა

განათლების საერთაშორისო ცენტრში 2023 წლის კურსდამთავრებულებთან შეხვედრა გაიმართა

სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრის ორგანიზებით, 2023 წლის იმ კურსდამთავრებულებთან, რომლებმაც ცენტრის მხარდაჭერით განათლება უცხოეთში მიიღეს, დასაქმებისა და კარიერული განვითარების ხელშეწყობის საკითხებზე სამუშაო შეხვედრა გაიმართა.

Read more
67891011
12131415161718
19202122232425
26272829123
45678910