2019 წელს განათლების საერთაშორისო ცენტრის მიერ დაფინანსებული სტუდენტები

 

საერთაშორისო სამაგისტრო პროგრამები 2019-2020

N სახელი გვარი აკადემიური პროგამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 სოფიო სიხუაშვილი სამაგისტრო პროგრამა საფრანგეთი მონპელიე სუპაგროს უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
2 ქეთევან მელქაძე სამაგისტრო პროგრამა შვედეთი აგრარული მეცნიერებების შვედური უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
3 დავითი ბუჩუკური სამაგისტრო პროგრამა გერმანია გაიზენჰეიმის უნივერსიტეტი აგრარული მეცნიერებანი
4 ანა გორგოძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის კინგს კოლეჯი განათლება
5 თეკლა ნემანიშვილი სამაგისტრო პროგრამა ნიდერლანდები გრონინგენის უნივერსიტეტი განათლება
6 ხატია გოგილაშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის კინგს კოლეჯი განათლება
7 ანა ჩუბინიძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი გლაზგოს უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი
8 ნინო აბესაძე სამაგისტრო პროგრამა ავსტრია ზალცბურგის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი
9 ანანო ბერია სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის კინგსტონის უნივერსიტეტი ჰუმანიტარული მეცნიერებანი
10 ქეთევან კაკაბაძე სამაგისტრო პროგრამა ესპანეთი ბარსელონას ტექნოლოგიური სკოლა ინჟინერია
11 ალექსანდრე გაჩეჩილაძე სამაგისტრო პროგრამა იტალია მილანის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი არქიტექტურა
12 თამთა ჯუგაშვილი სამაგისტრო პროგრამა იტალია მილანის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი არქიტექტურა
13 მარიამი შაიშმელაშვილი სამაგისტრო პროგრამა იტალია მილანის პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი არქიტექტურა
14 ჯემალი მეზვრიშვილი სამაგისტრო პროგრამა გერმანია ბუცერიუსის სამართლის სკოლა სამართალი
15 გიორგი გაბუნია სამაგისტრო პროგრამა ესპანეთი ISDE სამართლის და ბიზნესის სკოლა სამართალი
16 ქეთევან არახამია სამაგისტრო პროგრამა შვეიცარია ჟენევის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა და საერთაშორისო განვითარების სწავლებათა ინსტიტუტი სამართალი
17 ნანა ყრუაშვილი სამაგისტრო პროგრამა შვეიცარია ჟენევის საერთაშორისო ჰუმანიტარული სამართლისა და ადამიანის უფლებათა აკადემია სამართალი
18 მარიამ მხატვარი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი სამართალი
19 სალომე ჯოხაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი სამართალი
20 სალომე კახაია სამაგისტრო პროგრამა ნიდერლანდები ამსტერდამის უნივერსიტეტი მეცნიერება/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებანი
21 ვლადიმერ ხასია სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი გლაზგოს უნივერსიტეტი მეცნიერება/საბუნებისმეტყველო მეცნიერებანი
22 ქეთევან ბარნაბიშვილი სამაგისტრო პროგრამა ჩეხეთი პრაღის ეკონომიკის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
23 გიორგი ურუშაძე სამაგისტრო პროგრამა გერმანია შტაინბაის უნივერსიტეტი/მაიამის სარეკლამო სკოლა მენეჯმენტი
24 სანდრო თაბაგარი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი გლაზგოს კალედონიის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
25 ლუკა ტარასაშვილი სამაგისტრო პროგრამა ესპანეთი ESADE ბიზნესის სკოლა მენეჯმენტი
26 ნინო თოფურიძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ვენსმისტერის უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
27 ქეთევან სამხარაძე სამაგისტრო პროგრამა შვეიცარია შვეიცარიის იტალიური უნივერსიტეტი მენეჯმენტი
28 გურამ ჭინჭარაული სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლიდსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
29 ნატო გზირიშვილი სამაგისტრო პროგრამა გერმანია ჰამბურგის გამოყენებითი მეცნიერებათა უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
30 თამარ ჩხაიძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი სენტ ენდრიუსის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
31 თამარ თოლორდავა სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი გლაზგოს უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
32 ალექსანდრე ჩხიკვიშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის მეტროპოლიტენის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
33 ვახტანგი გოგსაძე სამაგისტრო პროგრამა აშშ კოლუმბიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო და საზოგადოებრივ საქმეთა სკოლა სოციალური მეცნიერებანი
34 ნინო ხუხუნაიშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი საუზემპტონის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
35 მარიამ კირვალიძე სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ლონდონის სითი უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
36 ტატო ხუნდაძე სამაგისტრო პროგრამა აშშ სოციალური კვლევების ახალი სკოლა სოციალური მეცნიერებანი
37 ნათია ღვინჯილია სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
38 დინარა გაგოშიძე სამაგისტრო პროგრამა ნიდერლანდები ამსტერდამის თავისუფალი უნივერსიტეტი სოციალური მეცნიერებანი
39 სალომე შარაშენიძე სამაგისტრო პროგრამა ნიდერლანდები საცხოვრისისა და ურბანული განვითარების ინსტიტუტი, ერასმუსის უნივერსიტეტი როტერდამი სოციალური მეცნიერებანი
40 თორნიკე დვალი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი ექსეტერის უნივერსიტეტი საჯარო მმართველობა

 

საერთაშორისო სადოქტორო პროგრამები 2019-2020

N სახელი გვარი აკადემიური პროგამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 ნინო გუგუშვილი სადოქტორო პროგრამა ნიდერლანდები ტარტუს უნივერსიტეტი/ მაასტრიხტის უნივერსიტეტი ფსიქოლოგიის სადოქტორო პროგრამა

 

საერთაშორისო სახელოვნებო აკადემიური პროგრამები 2019-2020

N სახელი გვარი აკადემიური პროგამა ქვეყანა უნივერსიტეტი მიმართულება
1 თედორე რეხვიაშვილი სამაგისტრო პროგრამა აშშ ნიუ იორკის ხელოვნების აკადემია ხელოვნება
2 თორნიკე მარგველაშვილი სამაგისტრო პროგრამა გერმანია ბერლინის ხელოვნების უნივერსიტეტი ხელოვნება
3 თორნიკე ქარჩხაძე სამაგისტრო პროგრამა ნიდერლანდები ჰააგის სამეფო კონსერვატორია ხელოვნება
4 დიმა გელბახიანი სამაგისტრო პროგრამა აშშ ნიუ იორკის ხელოვნების აკადემია ხელოვნება
5 ირაკლი მელიქიშვილი სამაგისტრო პროგრამა დიდი ბრიტანეთი შოტლანდიის სამეფო კონსერვატორია ხელოვნება

 

საზღვარგარეთ კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა 2019-2020

N სახელი გვარი აკადემიური პროგამა ქვეყანა უნივერსიტეტი პროგრამა
1 დავით ლოლაძე კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა სლოვაკეთი სლოვაკეთის ჰიდრომეტეოროლოგიური ინსტიტუტი ამინდის მოკლევადიან პროგნოზირებაში მეტეოროლოგიური რადარისა და სატელიტური მონაცემების გამოყენების შესახებ ცოდნის გადაცემა
2 ლაშა ასანიძე კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა აშშ მასაჩუსეტსი უნიცერსიტეტი სპელეოთემების სტაბილური იზოტოპური ცვალებადობა
3 მარიამ ცეცხლაძე კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა უკრაინა უკრაინის ეროვნული მეცნიერებათა აკადემიის საზღვაო ბიოლოგიის ინსტიტუტი მაკროფიტების მორფოფუნქციონალური ინდიკატორები საზღვაო ეკოსისტემების ეკოლოგიური სტატუსის მონიტორინგისთვის
4 აკაკი მაისაია კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა ესპანეთი Fly-in Spain PPL ტრენინგ პროგრამა
5 დავით თედორაძე კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა იტალია რომის "საპიენცას" უნივერსიტეტი მიწისძვრის შდეგად გამოწვეული მეწყრების, მოსალოდნელი სცენარების რუკაზე ასახვა
6 თამარ ახვლედიანი კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა კანადა SETYM პროექტის მენეჯმენტი, მონიტორინგი და კონტროლი
7 ქეთევან ბერაია კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა აშშ ნიუ იორკის კინოს აკადემია "დოკუმენტური ფილმების გადაღება"
8 ირაკლი პატარაია კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა აშშ ნიუ იორკის ფინანსების ინსტიტუტი საკრედიტო რისკების ანალიზის პროფესიული სასერტიფიკატო კურსი
9 ზურაბი რიკაძე კვალიფიკაციის ამაღლების პროგრამა ესპანეთი კანტაბრიის უნივერსიტეტი დისტაციური ზონდირების ანალიზი - მათ შორის ციფრული ფოტოგრამეტია და ობიექტებზე დაფუძნებული გამოსახულების ანალიზი

 

 

სასტიპენდიო პროგრამები უნგრეთში "Stipendium Hungaricum" 2019-2020

N სახელი გვარი აკადემიური პროგამა ქვეყანა უნივერსიტეტი პროგრამა
1 ანა მაღრაძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი სოციოლოგია
2 გიორგი ასათიანი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ფიზიკა
3 გიორგი ბოტკოველი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერება
4 გიორგი ლომჯარია საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ელექტრო ინჟინერია
5 ბექა გრძელიშვილი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერება
6 ეკა ფანცულაია საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი
7 სოსო ჩაჩანიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი საერთაშორისო ურთიერთობები
8 თამაზ ალავიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი საერთაშორისო ურთიერთობები
9 გიორგი ჩხაიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ტექნოლოგიური და ეკონომიკური უნივერსიტეტი სამოქალაქო ინჟინერია
10 გელა პატაშური საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ფიზიკა
11 მარიამ მთვარელიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი სოციოლოგია
12 გიორგი დიდბერიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი კომპიუტერული მეცნიერება
13 თამუნა ჯაფარიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი საერთაშორისო ურთიერთობები
14 თეიმურაზ დოიაშვილი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი
15 ალექსანდრე დიდბერიძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ფიზიკა
16 ალექსანდრა კალანდარიშვილი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი სენტ იშტვანის უნივერსიტეტი Wildlife მართვა და ინჟინერია
17 სოფია სურგულაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი საზოგადოებრივი ჯანდაცვა
18 ელენე ჯღარკავა საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი საჯარო სამსახურის ეროვნული უნივერსიტეტი გარემოს ინჟინერია
19 ირინე ლეჟავა საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ბიოქიმიური ინჟინერია
20 ანა მაგრაქველიძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი საჯარო პოლიტიკა და მენეჯმენტი
21 მეგი ეზუგბაია საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი საერთაშორისო ბიზნესის ეკონომიკა
22 ნიკოლოზ გაბუნია საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი
23 ნიკა ხომასურიძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი საჯარო პოლიტიკა და მენეჯმენტი
24 გიორგი თხელიძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი საჯარო პოლიტიკა და მენეჯმენტი
25 ლუბოვ გრიგორიანი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ინგლისური კვლევები
26 ლუკა კოტია საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი
27 სალომე გეგუჩაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი საერთაშორისო ურთიერთობები
28 ლაშა თაკალანძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი პეჩის უნივერსიტეტი საერთაშორისო ურთიერთობები
29 მარიამ კუკავა სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ფსიქოლოგია
30 მარიამ ბაქრაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი ჯანდაცვის პოლიტიკა, დაგეგმვა და დაფინანსება
31 ვასილ საღირიშვილი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ტურიზმის მენეჯმენტი
32 მერი თინიკაშვილი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი რეგიონალური და გარემოსდაცვითი ეკონომიკური კვლევები
33 ელენე კუკულაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი საზოგადოებრივი ჯანდაცვა
34 ქეთევანი მამადაშვილი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი რეფორმატიული ეკლესიის კაროლი გაშპარის სახელობის უნივერსიტეტი უნგრეთში ევროპული და საერთაშორისო ბიზნესის სამართალი
35 ნატო ყულჯანიშვილი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ბიოლოგია
36 ანა გასვიანი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი რეფორმატიული ეკლესიის კაროლი გაშპარის სახელობის უნივერსიტეტი უნგრეთში ევროპული და საერთაშორისო ბიზნესის სამართალი
37 მარიამ ღრეული სადოქტორო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი ფსიქოლოგია
38 გვანცა სეხნიაშვილი სადოქტორო პროგრამა უნგრეთი სენტ იშტვანის უნივერსიტეტი რეგიონის შემსწავლელი მეცნიერებები
39 ილია გოგილაშვილი სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი საჯარო პოლიტიკა და მენეჯმენტი
40 გიორგი ხვიჩია სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი ინჟინერიის მენეჯმენტი
41 ნინო ბაქრაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი სენტ იშტვანის უნივერსიტეტი სასოფლო ბიოტექნოლოგია (მცენარე)
42 ბარბარე პეტრიაშვილი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ოიტვოშ ლორანდის უნივერსიტეტი საერთაშორისო ურთიერთობები
43 გივი დარჩია საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი
44 ლიზი ტრაპაიძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი დებრეცენის უნივერსიტეტი მოლეკულური ბიოლოგია
45 ქრისტინა დევდარიანი საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი
46 გიორგი ენდელაძე საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი ბიზნესის ადმინისტრირება და მენეჯმენტი
47 გვანცა დარჩია საბაკალავრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის ბიზნეს სკოლა - გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი კომუნიკაცია და მედია მეცნიერება
48 მარი მიქელაძე სამაგისტრო პროგრამა უნგრეთი ბუდაპეშტის კორვინიუსის უნივერსიტეტი ფინანსები