დაიწყო მიმდინარე გრანტის მფლობელთა რეგისტრაცია მომდევნო აკადემიური წლისთვის დაფინანსების მოთხოვნის მიზნით.
2023 წლის 2 ივნისს სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრსა და სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნულ სამეცნიერო ფონდს შორის სამუშაო შეხვედრა შედგა.
საქართველოს მოქალაქეებს შესაძლებლობა ეძლევათ მიიღონ სტიპენდია საფრანგეთის უმაღლეს სასწავლებლებში სამაგისტრო საფეხურზე სწავლის გასაგრძელებლად სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრსა და Institut Français de Géorgie/საქართველოს ფრანგულ ინსტიტუტს შორის გაფორმებული მემორანდუმის საფუძველზე.
სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრსა და საქართველოს ფრანგულ ინსტიტუტს შორის 2023 წლის 3 მაისს ხელი მოეწერა თანამშრომლობის განახლებულ მემორანდუმს საფრანგეთის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში მაგისტრატურის საფეხურზე სტიპენდიების ერთობლივად დაფინანსების შესახებ.
ფულბრაიტის სამაგისტრო სასტიპენდიო პროგრამის ერთ-ერთი პარტნიორი და თანადამფინანსებელია სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრი.