განათლების საერთაშორისო ცენტრის მიერ 2015-2016 აკადემიური წლისთვის სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამასა და საჯარო დაწესებულებაში დასაქმებულ პირთათვის კვალიფიკაციის ამაღლებისა და გადამზადების პროგრამაზე საზღვარგარეთ სწავლის გაგრძელების მსურველთა განაცხადების მიღება 15 მაისს დასრულდა.
2015-2016 სასწავლო წლისთვის სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებზე და საჯარო დაწესებულებაში დასაქმებულ პირთათვის კვალიფიკაციის ამაღლებისა და გადამზადების პროგრამებზე საზღვარგარეთ სწავლის გაგრძელების მსურველთა განაცხადების მიღება დასრულდა.
განათლების საერთაშორისო ცენტრმა მიმდინარე სასტიპენდიო კონურსების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გამართა. შეხვედრას ესწრებოდნენ საერთაშორისო ორგანიზაციების, საერთაშორისო სასტიპენდიო პროგრამებისა და საქართველოში აკრედიტებული საელჩოების წარმომადგენლები. შეხვედრის მიზანი იყო საკონკურსო პროგრამების განხილვა, შეფასება და გამოცდილების გაზიარება.
განათლების საერთაშორისო ცენტრმა 20 მარტს გამოცხადებულ სასტიპენდიო კონკურსების შესახებ საინფორმაციო შეხვედრა გამართა. შეხვედრას ესწრებოდნენ სხვადასხვა უნივერსიტეტების, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრისა და განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის წარმომადგენლები.